O firmie

W naszych szkoleniach wyznajemy zasadę za Konfucjuszem:

"Powiedz mi, a zapomnę,
     Pokaż mi, a zapamiętam,
            Pozwól mi zrobić, a zrozumiem"


Poznańskie Centrum Kształcenia Zawodowego jest firmą szkoleniową działającą na rynku Wielkopolski od 2010 roku. W ofercie PCKZ znajduje się wiele kursów zawodowych, takich jak operatorzy wózków jezdniowych, operatorzy urządzeń podlegających pod UDT (suwnice, cięgniki, żurawie warsztatowe, dźwigi, podesty ruchome, układnice magazynowe, windy i inne). Realizujemy również kursy przygotowujące do egzaminów na konserwatorów powyższych urządzeń. Prowadzimy szkolenia przygotowujące do egzaminów elektrycznych – grupa I (SEP) oraz energetycznych – cieplnych grupa II i gazowych grupa III (PZITS) w zakresie dozoru, eksploatacji i pomiarów. Oferujemy profesjonalne szkolenia z zakresu BHP, ochrony przeciwpożarowej oraz pierwszej pomocy przedmedycznej.

Systematycznie dostosowujemy ofertę szkoleniową do potrzeb rynku pracy. Mając to na uwadze, proponujemy pełen zakres zdobycia kwalifikacji spawalniczych. Posiadamy w ofercie kursy spawania w następujących metodach: gazowe 311, elektryczne 111, MAG 135, TIG 141, MIG 131 we wszystkich stopniach i rodzajach materiałów oraz kursy operatorów urządzeń spawalniczych i przecinaczy termicznych. Z uwagi na to, iż ważność uprawnień spawalniczych jest terminowa, oferujemy przygotowanie do egzaminu kwalifikacyjnego przedłużającego lub odnawiającego uprawnienia spawalnicze.

Kierując się zapotrzebowaniem na wykwalifikowanych pracowników, poszerzyliśmy ofertę szkoleniową o szkolenia budowlane. Proponujemy szkolenia z zakresu zagęszczarek i ubijarek wibracyjnych, przecinaków, narzędzi udarowych, pił mechanicznych oraz rusztowań budowlanych. Kursy kończą się państwowym egzaminem przed komisją z Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego.

Prowadzimy również wiele szkoleń dofinansowywanych ze środków unijnych pozwalających na zdobycie nowych kwalifikacji zawodowych lub podniesienie poziomu kompetencji i umiejętności kluczowych.

 
W ofercie dla firm proponujemy pełną obsługę BHP, zapewniając opracowanie kompletnej dokumentacji zgodnej z aktualnym stanem prawnym, a także kontrole w zakresie bezpieczeństwa w Państwa firmie.

Zaufało nam wielu klientów: międzynarodowe firmy, jak również małe, lokalne przedsiębiorstwa. W roku 2015 przeszkoliliśmy ponad 2 tysiące kursantów, w tym: w zakresie szkoleń BHP – ponad tysiąc, operatorów wózków jezdniowych – ponad 200 i spawaczy – ponad 350.

Politykę bezpieczeństwa znajdą Państwo w zakładce "pliki do pobrania" na górnej belce frontowej strony.

Stawiamy na jakość szkoleń oraz profesjonalnę obsługę Klienta.