Aktualności

15.11
Kobiety do spawarek: kursy zawodowe finansowane przez Unię Europejską

Trudno polemizować z opinią doświadczonych pracodawców, że spawarka w dłoniach kobiety staje się narzędziem precyzyjnym.
Jeszcze w tym roku rozpoczynają się kursy zawodowe, finansowane w całości przez Unię Europejską, tym razem stawiającą szczególny nacisk na aktywację zawodową kobiet.
Preferencyjną grupę uczestników mają zatem stanowić kobiety, bardzo mile widziane przez pracodawców jako osoby wykonujące pracę powszechnie uznaną za męską. Spawaczki, operatorki żurawi, suwnic czy podestów, magazynierki obsługujące wózki widłowe i posiadające uprawnienia SEP to zawody dla uczestniczek kursów zawodowych rozpoczynających się jeszcze w tym roku.
Dodatkowym atutem jest wiek uczestniczek 50+, osoby bezrobotne i z niepełnosprawnościami, jednak w bezpłatnych kursach udział brać mogą uczestniczki między 25. a 64. rokiem życia. Warunkiem jest posiadanie wykształcenia nie wyższego niż średnie i indywidualne zgłoszenie na kurs.

Zajęcia będą prowadzone w małych grupach liczących do 10. osób. Prowadzone będą przez doświadczonych szkoleniowców i praktyków a zakończą się państwowymi egzaminami, uprawniającym uczestniczki do wykonywania wybranego zawodu. 
Kursy zawodowe są również doskonałą okazją, aby sformalizować posiadane już umiejętności.
Serdecznie zapraszamy wszystkie kobiety, które szukają nowych wyzwań:)
Kontakt: Marta Waniewska-Kalitko tel. 793 111 780

powrót